Daugiau skaitmeninimo viešajam sektoriui

Siekiant užtikrinti tinkamą skaitmeninių technologijų pritaikymą viešajame sektoriuje, ėmiausi iniciatyvos Seime įsteigti bei vadovauti laikinajai „Skaitmeninės Lietuvos“ grupei.

Šiuo metu egzistuojančios pasenusios biurokratinės taisyklės ir standartai stipriai suvaržo naujausių technologijų naudojimą valstybiniame sektoriuje, o nereikalingas „popierizmas“ tampa našta ne tik kiekvienam gyventojui, bet ir labai svarbiose srityse, pavyzdžiui, aplinkosaugos ar sveikatos sektoriuose, dirbantiems ekspertams. Labai tikiuosi, kad ši grupė sugebės palaikyti ir iniciuoti su technologijų panaudojimu bei skaitmeninimu susijusius klausimus. Dėl įvairių biurokratinių sumetimų ir atsainaus požiūrio į naujausias technologijas, mes negalime deramai vykdyti XXI a. realijas atspindinčio progreso.

„Skaitmeninės Lietuvos“ grupėje turime ambicingų tikslų užsiimti tiek valstybės jau turimų informacinių sistemų plėtra sveikatos, aplinkosaugos ir kituose sektoriuose, tiek imtis platesnio spektro darbų, kaip atvirų duomenų politikos, bioetikos standartų, dirbtinio intelekto taisyklių nagrinėjimo ir pritaikymo. Taip pat ruošiamės glaudžiai bendradarbiauti su Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos.

Prie laikinosios grupės veiklos prisijungė 12 Seimo narių: Arvydas Nekrošius, Monika Ošmianskienė, Matas Maldeikis, Morgana Danielė, Jurgita Sejonienė, Kristijonas Bartoševičius, Domas Griškevičius, Viktoras Fiodorovas, Vytautas Mitalas, Marius Matijošaitis, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Gintautas Paluckas ir Andrius Bagdonas. Grupės pirmininko pavaduotojais patvirtinti Darbo partijos frakcijos narys V. Fiodorovas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos parlamentaras A. Nekrošius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.