Sveiki! Malonu su Jumis susitikti čia, namų puslapyje.

Esu Verkių gyventojas, Jūsų kaimynas. Per ketverius metus Seime, Aplinkos apsaugos komitete, teko nuolat prisidėti prie pokyčių aplinkos apsaugoje, o kai kurie jų betarpiškai susiję su saugomomis teritorijomis, tame tarpe ir šalia mūsų esančio, šalia vienintelio miesto teritorijoje įsikūrusio Verkių regioninio parko.

Aplinkos apsauga — tik viena iš mano veiklos sričių. Tikiu, kad šiandien visiems rūpi, o kas ir kaip valstybėje rūpinasi priedangomis — nepaprastai aktualu karo Ukrainoje kontekste, bet taip pat ir turint šalia Astravo grėsmę. Man rūpi ir kartais užmirštos temos — pavyzdžiui, pažymėtos, bet neištirtos užterštos teritorijos, kurių ne viena yra ir šalia mūsų. Apie viską — žemiau.


Priedangos

Kur ir kaip pasinaudoti priedanga, esant poreikiui? Po išsamios diskusijos su atsakingais ministrais, trumpą apžvalgą apie valstybės politikos sėkmes ir nesėkmes paruošiau čia.

Tačiau mums visiems rūpi, kur rasti artimiausią priedangą prie savo namų. Tokį žemėlapį, kurį ruošia kiekviena savivaldybė, galite rasti čia. Atminkime, kad savivaldybės žengia tik pirmuosius žingsnius – priedangos nėra įvertintos pagal savo parengtumo lygį (išėjimus, atsargines elektros ir ventiliacijos sistemas ir pan.).

Prasminga savo pastato situaciją įvertinti individualiai. Tam Architektų rūmai paruošė taiklias rekomendacijas. Oficialus valstybės tinklalapis, kur skelbiama, kaip elgtis pavojaus atveju — lt72.lt. Tikrai verta jame apsilankyti.


Užterštos teritorijos

Pažymėti taškai — tai 3 km spinduliu aplink Trinapolio g. esančios potencialiai užterštos teritorijos. Kartu su geologijos tarnybos pagalba parengiau išsamų žemėlapį, kuriame galime pasitikrinti kokios tai vietos šalia mūsų namų.

Žemėlapyje rasite ir paaiškinimus, kodėl tai problema, ką turėtume daryti. Šia tema surengiau ir viešą diskusiją su Aplinkos ministerijos darbuotojais, o taip pat ieškau finansavimo sprendimų bei teisinių įpareigojimų tokias teritorijas privalomai ištirti, ir, esant poreikiui, pilnai sutvarkyti.


Parlamentinės veiklos ataskaita

Mano darbo principai labai paprasti: važiuoju per Lietuvą, kalbuosi su žmonėmis, diskutuoju apie iškeltas problemas su institucijų ir ministerijų atstovais, inicijuoju teisės aktų pokyčius. Rūpinuos ir Verkiais.

Tai – beveik 200 susitikimų visoje Lietuvoje, dešimtys inicijuotų teisės aktų ar pasiūlymų: nuo 1ct už plastikinį maišelį iki paramos schemų elektromobiliams, nuo didesnių dotacijų šilumos mazgų renovacijai iki kokybiškesnės architektūros ginant gyventojų interesus.

Susipažinkite su mano parlamentinės veiklos ataskaita.


Bendraukime!

Gamta įdomi!

Aplinkosaugos žinios tiesiai iš Seimo!

Palaukite...

Ačiū! Netrukus Jus pasieks mano žinutės.

Kasparas Adomaitis yra Seimo Aplinkos Apsaugos komiteto narys.

Parašykite man kasparas.adomaitis@lrs.lt