Kaip liberalams ne tik pritraukti liberalus, bet ir juos išlaikyti?

(arba kaip mes laimėsime Seimo rinkimus 2016 rudenį)

Kiek pažįstate savo draugų, kurie jie nebedalyvauja Liberalų sąjūdžio veikloje, nors prisijungė prie partijos kartu su jumis? Frazė “ir man apmaudu, kai perspektyvūs žmonės palieka Liberalų sąjūdį” man pažįstama jau daugiau nei penkis metus, kai esu Liberalų sąjūdyje. Ir šiuose savivaldybės rinkimuose, bent Vilniuje, daugiausia padėjo savanoriai – ir tik labai maža dalis pačios partijos narių įsitraukė aktyviai. Ką turime padaryti, kad būtent partijos nariai rastų, kaip prasmingai prisidėti prie veiklos Liberalų sąjūdyje?

LiberaluNariai

Norėdami išlaikyti perspektyvius narius, mes bent jau turime žinoti, kokia reali mūsų partijos situacija. Tačiau mes nežinome, kiek turime aktyvių narių, kiek kartų jie dalyvavo susirinkime prieš pasitraukdami iš veiklos, kurie iš jų ir kaip dažnai skaito naujienlaiškius. Turim žinoti tiek bendrą statistiką, tiek kiekvieno nario istoriją dalyvaujant Liberalų sąjūdžio veikloje. Šiuolaikinėje vadyboje tai paprasta užduotis, ir net kelių žmonių įmonės geriau bendrauja su tūkstančiais savo klientų, nei šiandien mūsų partija bendrauja su savo nariais. Todėl turime investuoti į šiuolaikišką ryšių palaikymo sistemą (angl. CRM, ryšių su klientais valdymas) ir ja naudotis.

Įsivaizduokite, kad prisijungiate prie krepšinio komandos, o treneris tepasako ‘ruoškis varžybos individualiai’. Pas mus, liberalus, vis dėl to dažnai įvyksta būtent taip. Ir todėl mes neparuošiame kompetentingų žmonių. Galime tą pakeisti. Pavyzdžiui, paskirti naujam nariui mentorius. Arba, apibrėžti reikalavimus ir kompetencijas kiekvienai renkamai pozicijai. Pavyzdžiui, kandidatas į Seimo narius turėtų bent kartą surengti viešą diskusiją. Norėdamas tapti komiteto pirmininku turėtum išspausdinti bent vieną straipsnį savo komiteto tema. Tokie reikalavimai pirmiausia suteiktų motyvacijos, atsakomybės ir praktikos kiekvienam norinčiam siekti savo asmeninių tikslų su liberalais. Tik parodę aiškius reikalavimus, kaip siekti asmeninių tikslų ir kaip atlikti darbai bus įvertinti, mes galime tikėtis, kad nauji nariai pasiliks organizacijoje. Ir prisidės prie jos sėkmės, kai to reikės labiausiai.

Aktuali statistika pasakys, ar teisinga linkme dirbame. Konkrečios užduotys padės naujai prisijungusiems. Tačiau neatgaivins senųjų narių aktyvumo. Norėdami įtraukti ir atitolusius nuo partijos senus narius, mes turime ženkliai pagerinti savo komunikacijos priemones. Šiuolaikinės technologijos leidžia skambučių centrą įsteigti namų sąlygomis – ir 10 savanorių per dieną lengvai galėtų susisiekti ir pasikalbėti su 1,000 partijos narių. Kartą per metus paskambinkime mūsų partijos nariams, paklauskime, kada jie grįš ir prisijungs. Praneškime apie komitetų, valdybų, prezidiumų susitikimus (arba tai, kad jų nebuvo!). Atsiklauskime mūsų narių nuomonės svarbiais klausimais. Padarykime tai šiandien, o ne likus trims mėnesiams iki rinkimų.

Daug savanorių, pagelbėjusių rinkimų metu (kalbu apie Vilniaus patirtį), dabar jau tapo partijos nariais. Tačiau, jei pasitvirtins ankstesnės tendecijos, iki Seimo rinkimų mes iš jų pagalbos jau nebesulauksime – ir tikrai nėra aišku, ar sugebėsime pritraukti naujų žmonių. Atsigręžkime į savo senbuvius. Pasirūpinkime konkrečiais sprendimais, kaip juos motyvuoti. Tada pergalė Seimo rinkimuose bus tvirtesnė ir lengvesnė, o sveiko proto idėjos – įgyvendintos.

Parašykite savo nuomonę

3 Nuomonės Įjungta "Kaip liberalams ne tik pritraukti liberalus, bet ir juos išlaikyti?"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Vaidotas
Guest

Didelėse organizacijose kadrų tekamumas yra neišvengiamas – ne visada sutampa asmeninės aspiracijos ir organizacijos poreikiai ir galimybės. Ar paklausei partijos vadovų, gal tuos duomenis turi, gal turi planų diegti naujas priemones. Manau, visi pirmiausia turime imtis atsakomybės išsiaiškinti viduje, dėti pastangas teikiant siūlymus ir juos įgyvendinant 🙂
Aš mielai būčiau nariu daugelio organizacijų, mokėčiau nario mokestį ir reaguočiau į papildomus prašymus padėti – toks pasyvusis buvimas nariu irgi yra reikalingas, ir naudingas, ir priimtinas. Nebūtina sufrustravus bėgti (ypač, kai geriau nėra kur). Bet pastabos dėl geresnio interfeiso su nariais teisingos.

Asta
Guest

LS turime/ turėjome savo srities profesionalų, kurie norėtų/ norėjo prisidėti prie rimtesnių veiklų nei skrajučių dalinimas. Gaila, kad to potiancialo mes nesugebame susisteminti ir išnaudoti.
Plojam katučių, kai ateina nauji žmonės, spaudžiam jiems ranką, klausiam, kodėl atėjo, kur toliau save įsivaizduoja ir prie ko aktyviau norėtų prisidėti, o tik užsivėrus durims apie juos pamirštam ir prisimenam tik prieš naujokų mokymus (kurie tikrai labai naudingi), bet po jų užmotyvuotus žmones paliekam likimo valiai. Į laiškus komitetų nariai dažnai neatsako. Tad naujokas turi būti labai užsidegęs savo idėja, arba pabandęs įsitraukti aktyviau, tiesiog atsitraukia. Gaila vienok.

Mindaugas
Guest
Su partija buvau ilgą laiką net nebūdamas jos nariu, sekiau partijos įvykius, skaičiau naujienlaiškius, rėmiau partiją, bet ilgą laiką nesiryžau tapti jos nariu, nors tokiu noru jau degiau ne vienerius metus. Kodėl nestojau į partiją tiek laiko taip pat yra rimta priežastis, bet tai jau ne šios temos ribose. Laikas pribrendo ir į partiją įstojau ir tikrai atėjau į partiją manydamas, kad galėsiu aktyviai pagal galimybes ir savo turimą kompetenciją prisidėti prie partijos veiklos, tačiau kaip kolega ir rašo, įstojęs į partiją pasijaučiau lyg išbėgęs į krepšinio aikštelė vienas. Nei komandos draugų, nei varžovų ir netgi kamuolio nėra, tad kuo… Read more »